Visie op werk- en dagbesteding

Bij Alliade geloven we dat iedereen mee kan doen in de maatschappij. Meedoen op een manier die past, die betekenisvol is en bijdraagt aan persoonlijke groei.

We kijken naar talenten  en mogelijkheden. Elke cliënt heeft een  toekomstperspectief - dat is ons uitgangspunt.  Dat vraagt van ons een ontwikkelgerichte blik  en het benutten van kansen. Of het nu gaat om  groei of het behoud van vaardigheden, iedere  stap telt en elke stap is waardevol. We bieden werk dat bijdraagt aan een zinvolle dag  invulling voor cliënten én van toegevoegde  waarde is voor de lokale gemeenschap en het  bedrijfsleven. Bovendien vergroten we de  kansen/mogelijkheden op doorstroom naar  (onbetaald) werk of een opleiding.  

Wat is er bereikt in 2025?

  • De visie op werk- en dagbesteding is  aangescherpt en de focus is nog meer gelegd  op wat écht belangrijk is: actief meedoen in  de maatschappij.  
  • Er zijn 6 bijeenkomsten in de verschillende  regio’s georganiseerd om directeuren,  managers en medewerkers te informeren en  inspireren over de visie. 
  • De eerder vastgestelde leerlijnen zijn  beoordeeld en teruggebracht naar 9  leerlijnen. Deze leerlijnen zijn vervolgens  inhoudelijk uitgewerkt. 
  • Er is een scholingsplan ontwikkeld en deels  ook uitgevoerd. Er zijn  informatiebijeenkomsten geweest en  medewerkers hebben een e-learning  gevolgd. De praktijkscholing start in de eerste  helft van 2026.  
  • Er is een communicatieplan opgesteld en  deels ook uitgevoerd. Zo is er een minimagazine  uitgebracht en is er communicatie  geweest via nieuwsbrieven en het intranet  voor medewerkers. In 2026 wordt gestart  met de communicatie naar externe  samenwerkpartners.  

Wat zijn de doelen voor 2026?

  • In 2026 wordt de inrichting van het  cliëntdossier aangepast op de visie op werk  en dagbesteding. In 2025 zijn hier voor de  voorbereidingen getroffen. Vervolgens zal  ook gewerkt worden met de nieuwe  werkwijze. Zo kan er dan bijvoorbeeld een  nulmeting worden geregistreerd als het gaat  om werknemersvaardigheden, gebruik  worden gemaakt van standaard doelen en  acties binnen de leerlijnen, zijn leermiddelen  beschikbaar en kan er ontwikkelgericht  worden gerapporteerd.  
  • Er wordt gestart met de praktijkscholing voor  coördinatoren zorg en begeleiders. De  coördinatoren zorg trainen de teams. In het  trainingsprogramma komt onder andere het  ontwikkelgericht begeleiden, de nieuwe  inrichting van het ONS-dossier en de  leerstijlen aan bod.